Najlepsze zabiegi odmładzające w medycynie estetycznej

Większość kobiet po przekroczeniu magicznej 50tki zaczyna zastanawiać się, jak zatrzymać proces starzenia oraz nadać swojej skórze odpowiedniego blasku. Z powodu znaczącego spadku progesteronu i estrogenów, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry, nie jest to łatwe zadanie. Dlatego naprzeciw kobiecym potrzebom wychodzi medycyna estetyczna, która zapewnia kompleksową pielęgnację i pomaga w dobraniu drobnych zabiegów, które poprawią koloryt naszej skóry, zmniejszą widoczne zmarszczki i bruzdy, czy poprawią owal twarzy.

Oto zestaw niektórych zabiegów medycyny estetycznej, które warto wdrożyć jako dodatek do walki z nieubłaganym czasem.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polegający na dostarczeniu w głąb skóry składników aktywnych za pomocą igły. Preparat podany pacjentce jest dobrany według jej indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możemy uzyskać efekt wygładzonej skóry, wyrównaniu kolorytu, redukcji zmarszczek mimicznych. Aby uzyskać naprawdę długotrwały efekt, powinno się go stosować w seriach od 5 do 10 wizyt.

Peeling chemiczny

Nieinwazyjna terapia, która złuszcza martwy naskórek przy użyciu kwasów. Podczas wizyty w profesjonalnej klinice metoda peelingu – chemiczna, mechaniczna lub fizyczna, zostaje dobrana indywidualnie. Preparaty stosowane podczas zabiegu to najróżniejsze kremy i żele z dodatkiem kwasów np. migdałowym.

Osocze bogato płytkowe

Jest to terapia odpowiednia dla pacjentów uczulonych na chemiczne preparaty lub dla tych, którzy lubią stosować obecnie bardzo modną pielęgnację naturalną. Dzieli się ona na 2 fazy.

W pierwszej fazie pobierane jest osocze z krwi pacjenta, a następnie odwirowywane w specjalnym urządzeniu, aby oddzielić leukocyty od erytrocytów.

Następnie tak otrzymany preparat wstrzykiwany jest w miejsca, które potrzebują terapii. Skóra staje się napięta i odżywiona, kolor zostaje ujednolicone, a zmarszczki i bruzdy cudownie wygładzone.

Nici PDO

Użyte nici mają za zadanie stymulacje procesu wytwarzania kolagenu i elastyny, a także wygładzenie skóry. Dzięki temu twarz będzie pięknie wygładzona, bardziej nawilżona i jędrniejsza. Możemy również zmniejszyć działanie mięśni mimicznych. Nici PDO dają bardzo podobny efekt jak ten po wstrzyknięciu botoksu. Nici wprowadzane są w miejsca, które potrzebują zabiegu za pomocą cienkiej igły i rozpuszczają się po upływie sześciu miesięcy. Otrzymane efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.

Pamiętajmy, że po 50 roku życia, spadają naturalne zdolności regeneracyjne naszej skóry. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem powinniśmy zadbać również o odpowiednio zdrowy tryb życia, dietę, skończenie ze złymi nawykami oraz prawidłową pielęgnację skóry. Sama medycyna estetyczna powinna być dodatkiem do naszej walki o zdrowy wygląd skóry.

 

Artykuł powstał we współpracy  z https://www.christofferingves.pl