Klej do rzęs – uważaj podczas kupowania!

Jeśli miałyśmy choć raz robiony zabieg przedłużania czy zagęszczania rzęs, albo po prostu same go wykonywałyśmy, dobrze wiemy, czym jest i jak wygląda klej do sztucznych rzęs. Nie każda z nas zdaje sobie jednak sprawę, że należy obchodzić się z nim ostrożnie, wybierać z głową i stosować zgodnie z zasadami. Dlaczego? O tym w naszym dzisiejszym artykule!

W sprzedaży funkcjonuje wiele modeli klejów do rzęs. Różnią się one producentem, ceną, ale również specyfikacjami technicznymi – zapachem, szybkością schnięcia, mocą wiązania czy też składem. Decydując się na wykonanie komuś (lub sobie) zabiegu doczepiania rzęs, musimy pamiętać o bezpieczeństwie kupowania i korzystania z tego typu preparatu.

A owo bezpieczeństwo zaczyna się już w momencie kupowania kleju. Powinnyśmy pamiętać, w jaki sposób wybierać kosmetyk, by okazał się on bezpieczny.

Pierwszą i główną zasadą rządzącą momentem kupowania kleju do rzęs jest zasada wybierania kosmetyków jak najbardziej neutralnych dla skóry. Klej, który wybierzemy, powinien być hipoalergiczny – tak, aby nie okazało się, że którykolwiek z jego składników uczula nas lub naszą Klientkę. Żadna z nas przecież nie chciałaby skończyć z opuchniętymi, czerwonymi oczami – tym bardziej przed jakimś ważnym wydarzeniem!

Druga zasada mówi o tym, by wybierać kosmetyki niezawierające żadnych szkodliwych substancji. Najłatwiej jest poznać neutralność składnikową kleju po jego zapachu. Kiedy nie jest ostry – oznacza to, że warto go użyć, kiedy jednak jego zapach jest bardzo intensywny i specyficzny – powinien być to sygnał ostrzegawczy, że do jego wyprodukowania użyto chemikaliów. W sklepie jednak nie będziemy miały możliwości powąchać produktu. Wówczas musimy uważnie zapoznać się ze składem opisanym na opakowaniu. Albo po prostu – spytać o radę bardziej doświadczone koleżanki.

źródło: Amazing Lashes

Trzecia zasada dotyczy już głównie wygody aplikowania rzęs oraz trwałości wykonanego zabiegu. Mówi się, że najlepiej kupować kleje z tej samej gałęzi produkcyjnej co sztuczne rzęsy. Dzięki temu zagwarantujemy sobie techniczne dopasowanie obu składników. Producenci bowiem często tak tworzą swoje kolekcje, by były one ze sobą kompatybilne. Wybierajmy wiec marki i starajmy się nie łączyć z innymi.