Czerwone placki na twarzy? Udaj się do chirurga naczyniowego!

Męczą Cię wypieki i zaczerwienienia na twarzy? To klasyczna udręka osób różnego wieku i różnej płci. Często pojawiają się w czasie stresujących lub emocjonujących sytuacji, a także w perspektywie mrozów lub upałów. Dają o sobie znać za każdym razem, gdy patrzymy w lustro i nic nie możemy z nimi zrobić. Czy aby na pewno?

Chirurgia naczyniowa to dział medycyny, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oraz dolegliwości związanych z działaniem naczyń krwionośnych człowieka. Narzędzia, jakimi operuje ten dział medycyny, są coraz bardziej zaawansowane. Dlatego jeśli miewasz problemy z rumieniem na twarzy, może okazać się, że wybawieniem Twoich problemów będzie wizyta u chirurga naczyniowego i poddanie się badaniom, a później… stosownemu zabiegowi!

Co leczy chirurgia naczyniowa?

Jak już zostało wspomniane – do zadań tej dziedziny należy głównie dbanie o zdrowie i funkcjonalność naczyń krwionośnych. Do lekarza o takiej specjalizacji udają się głównie osoby, które cierpią na przeróżne choroby. I nie są to wyłącznie ci pacjenci z problemami natury estetycznej (takimi jak rumień na twarzy). Tutaj możemy mówić o poważnych chorobach, z których warto wymienić: miażdżycę, stopę cukrzycową, zatory tętnicy płucnej, chorobę Buergera, nowotwory układów naczyniowych, owrzodzenia żył, różnorodne tętniaki (np. pęknięte czy przewlekłe), a także niedrożność tętnic.

Jeśli miewasz objawy którejś z tych chorób – z pewnością zbawienną może okazać się wizyta w gabinecie specjalistycznym.

Jakimi metodami się posługuje chirurg naczyniowy?

Wśród zabiegów, jakie wykonują chirurdzy naczyniowi w Polsce, możemy wyróżnić zarówno te stricte medyczne, jak i związane z medycyną estetyczną. Druga grupa to przede wszystkim zabiegi pozwalające na pozbycie się niezbyt ładnie wyglądających rumieni poprzez laserowe zamykanie naczynek z różnych części ciała.

Znacznie odmienne zabiegi czekają na osoby z poważnymi chorobami. Tutaj wyróżnić możemy między innymi termoablację radiową, zamykanie żylaków oraz chorobowo zmienionych pni żylnych, skleroterapię, minifleboktomię oraz stripping żył. Więcej informacji o tego typu zabiegach można znaleźć na stronie Kliniki Ambroziak (https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/flebologia-oraz-chirurgia-naczyniowa).